Image

Jak stworzyć galerię ścienną w pokoju dziecięcym?

Tworzenie galerii ściennej w pokoju dziecięcym to fantastyczny sposób na dodanie charakteru i indywidualności do przestrzeni malucha. To także doskonała okazja, aby wprowadzić kolor i kreatywność do wnętrza, tworząc przyjazne i stymulujące środowisko.

W tym artykule podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami oraz inspiracjami, które pomogą Wam i odpowiedzą na pytanie: jak stworzyć wyjątkową galerię ścienną w pokoju Waszego dziecka.

Stworzymy specjalnie z Wami przykładową Galerię Ścienną Safari!

Krok 1: Wybór Tematu

Zanim zaczniesz tworzyć galerię ścienną, warto zastanowić się nad jej tematem. Temat galerii powinien być związany z zainteresowaniami i pasjami dziecka. Może to być ulubiona bajka, zwierzęta, kosmos, przyroda, sport lub dowolna inna tematyka, która sprawi, że dziecko będzie czuło się w swoim pokoju wyjątkowo.

Na przykład, jeśli Twoje dziecko uwielbia misie, możesz stworzyć galerię ścienną z motywem misiów, fotografiami prawdziwych niedźwiadków, a nawet własnoręcznie wykonane rysunki. Z kolei jeśli maluch jest zafascynowany zwierzętami safari, możesz wybrać plakaty z rysunkami np. słonia, żyrafy czy zebry. Dzięki temu galeria będzie nie tylko dekoracyjna, ale także edukacyjna, pobudzając ciekawość dziecka.

My do Galerii Ściennej wybraliśmy tym razem – nasze Plakaty z Kolekcji Safari Chums. Zestaw trzech sztuk z inspirującymi hasłami: Żyrafa – Mierz Wysoko, Słonik – Jesteś Wyjątkowy i Lewek – Miej Odwagę Spełniać Marzenia.

Krok 2: Kolorystyka i kompozycja

Kolorystyka galerii ściennej jest kluczowym elementem, który wpływa na odbiór całej przestrzeni. Warto wybrać kolory, które będą harmonizować z resztą pokoju, ale jednocześnie dodadzą mu energii i radości. W przypadku pokoju dziecięcego świetnie sprawdzają się jasne, żywe kolory, które pobudzają wyobraźnię i tworzą przyjazną atmosferę.

Kompozycja galerii ściennej również ma ogromne znaczenie. Możesz zdecydować się na symetryczne ułożenie obrazków lub plakatów, co wprowadzi do wnętrza porządek i harmonię. Alternatywnie, możesz wybrać asymetryczną kompozycję, która doda wnętrzu dynamiki i kreatywności. Ważne jest, aby kompozycja była spójna i dobrze przemyślana, dzięki czemu cała galeria będzie wyglądać estetycznie i profesjonalnie.

Nasza Galeria Safari została rozmieszczona w kompozycji symetrycznej!

Krok 3: Wybór ram i ich rozmieszczenie

Wybór odpowiednich ram to kolejny istotny element tworzenia galerii ściennej. Ramy mogą być różnorodne – od klasycznych, drewnianych po nowoczesne, metalowe czy kolorowe, plastikowe. Ważne jest, aby ramy pasowały do ogólnego stylu pokoju i tematyki galerii. Możesz również zdecydować się na miks różnych rodzajów ram, co doda całości unikalnego charakteru.

Rozmieszczenie ram na ścianie powinno być dobrze przemyślane. Przed rozpoczęciem montażu warto ułożyć wszystkie elementy na podłodze, aby zobaczyć, jak będą wyglądać w rzeczywistości. Możesz również użyć taśmy malarskiej, aby zaznaczyć na ścianie miejsca, w których planujesz zawiesić ramy. Dzięki temu łatwiej będzie uzyskać pożądany efekt i uniknąć błędów podczas montażu.

Tu postawiliśmy na nasze naturalne sosnowe ramki!

Podsumowanie

Tworzenie galerii ściennej w pokoju dziecięcym to wspaniała okazja do wykazania się kreatywnością i stworzenia przestrzeni, która będzie nie tylko estetyczna, ale także inspirująca dla malucha. Wybór tematu, kolorystyki, odpowiednich ram i ich rozmieszczenie to kluczowe elementy, które należy wziąć pod uwagę.

Galeria ścienna może być również edukacyjna, dzięki wykorzystaniu plakatów z literami, cyframi, mapami czy obrazkami zwierząt i roślin. Pamiętaj, aby wszystkie elementy harmonizowały z resztą dekoracji w pokoju, tworząc spójną i estetyczną przestrzeń.

Zachęcamy do eksperymentowania i tworzenia własnych, unikalnych galerii ściennych, które będą cieszyć oko i inspirować Wasze dzieci na co dzień. Jeśli masz pytania lub potrzebujesz dodatkowych wskazówek, chętnie pomożemy!

PS Zapraszamy również Cię do artykułu “Checklista potrzebnych rzeczy do stworzenia galerii plakatów na ścianie w pokoju dziecięcym” skąd dowiesz się jakie rzeczy przydadzą Ci się aby wykonać taką galerię jak powyżej. Do pobrania jest tam cała checklista, aby było Ci najłatwiej zacząć 😉

PODZIEL SIĘ POSTEM

Darmowa dostawa do paczkomatu od 200 zł 🚛